Головна » Залишковий трафік

Монетизація залишкового трафіку / RTB, RTA, CPC

Агентство BESTSELLER є одним з перших агентств на ринку, яке надає послуги закупівлі та продажу трафіку порталів по моделі RTB / RTA аукціону через DSP / SSP платформи. BESTSELLER SSP - продукт для автоматизованого продажу залишкового трафіку за аукціонними цінами. Платформа інтегрована в систему управління рекламою Adriver, що дозволяє через єдиний код на майданчику керувати пріоритетами розміщень власних преміальних продажів, обмінів з іншими майданчиками, внутрішнього промо, партнерських програм і негарантованого трафіку через SSP-аукціон. Сьогодні до SSP підключені такі DSP-платформи як: «Бегун», Datamind, «Каванго», «Ретаргетер» і Soloway.

До виникнення і швидкого зростання ринку продажів через протокол Real-Time Bidding на Заході привели як технологічні чинники: розвиток систем поведінкового таргетування і застосування Big Data, успішний досвід ринку пошукової реклами, так і ринкові: бажання рекламодавців купувати медійну рекламу за аукціонною моделлю, при цьому призначати ціни в залежності від якості трафіку. У Росії закупівлі через протокол RTB сьогодні знаходяться на початковій стадії, і тому при їх обговоренні мова йде не тільки про великі можливості, але і підводні камені.

Показати додаткову інформацію

Як проходить RTB -аукціон?

Коли майданчик підключає SSP-платформу і делегує їй продаж трафіку, за кожен рекламний показ в автоматичному режимі ведуться торги. Платформа відправляє дані про відвідувача, який зайшов на сайт, всім потенційним покупцям. Ті покупці, яким за параметрами таргетингу підходить даний відвідувач, роблять свої ставки. Той, що поставив максимальну ціну отримує свій показ. Платить він при цьому другу ціну з запропонованих.

Чому переможець аукціону сплачує другу ціну?

Аукціон « другої ціни » характерний для будь-яких торгів, в яких учасники не знають ставок один одного. Сенс такого аукціону полягає в тому, що учасникам не потрібно надмірно обережничати при виставленні ставок, і тому вони пропонують свої реальні ціни. Кожен учасник знає, що якщо він виграє, то точно заплатить менше, ніж запропонував. Тому він просто називає ціну, яка збігається з його особистою оцінкою вартості показу.

Які формати банерів можна виставляти на торги?

З урахуванням того, що виручка залежить від кількості учасників торгів, на аукціон виставляються тільки стандартизовані формати: 300 × 250, 240 × 400 і 728 × 90.

Чи не вплине RTB на прямий продаж?

Ні, не вплинуть. Для виключення конкуренції між RTB і прямими продажами налаштовуються блок листи за категоріями або доменам рекламодавців. Тобто рекламодавці, з якими ми працюємо напряму, не можуть отримати доступ до відкритого RTB аукціону. В даний момент в RTB купівлях більше представлені т.зв. performance покупці. Для BestSeller ’ а і майданчиків це додаткове джерело доходу понад класичних прямих продажів.

Наскільки високий ризик того, що через аукціон на майданчик потраплять банери забороненого змісту?

Ризик такої події вкрай невисокий. Ми працюємо тільки з тими покупцями, у яких побудована система модерації креативів. У якості забеспечувального заходу в договорах прописані штрафні санкції в разі появи рекламних матеріалів, які не відповідають законодавству України.

Чому б просто не працювати з декількома мережами для продажу негарантованого трафіку?

Причини як технічні, так і функціональні. « Перекидання » через коди різних мереж призводить до втрати трафіку, а також зниження ефективності продажу. Робота з SSP дозволяє отримати максимальну ціну на КОЖЕН показ.

До того ж, робота з SSP дозволяє в єдиному інтерфейсі регулювати


Правильно встановлена ​​floor price сильно впливає на дохід майданчика. З збільшенням мінімальної ціни показу дохід планомірно підвищується до певного моменту, а потім ситуація змінюється з точністю до навпаки.
Тільки склад рекламодавців, але і мінімальну ціну продажу показу, що встановлюється майданчиком (floor price).

За що SSP беруть гроші?

SSP працюють по двох бізнес-моделях. Перші повністю проводять операцію через себе і беруть відсоток з виручки. Другі надають тільки технологію для розміщення і торгів і беруть оплату з майданчиків за обслуговування через CPM.

Хто з рекламодавців уже готовий вкладатися в RTB?

Згідно з рейтингом сегментів ринку, що закуповуються через RTB, лідирують продавці електроніки і гаджетів, фінансових послуг, подорожей і автомобілів. Також нагорі рейтингу знаходиться весь сегмент електронної комерції.

Безумовно, ці дані справедливі для США, де RTB успішно працює вже кілька років. В країнах СНД, по словами експертів, така ситуація на ринку складеться років через три, а сьогодні основними рекламодавцями, які беруть участь в торгах, є найбільші представники e-commerce.

Який обсяг ринку RTB прогнозується на майбутній рік?

За прогнозом, RTB в наступному році може зайняти близько 5% від ринку дисплейної реклами.

Досвід ринку США, показує, що за 3 роки технологія real-time bidding досягла частки в 13% від ринку дисплейної реклами, і eMarketer прогнозує подальше зростання до 28% в найближчі 4 роки.


* Оригінальний текст і цитати взяті з сайту http :// www . cossa . ru /